Ako možno skutočne vyzerajú tvoje dni z pohľadu Nebeského Otca, ktorý sa o teba stará? Nech sa páči, započúvaj sa…

JA: Bože, môžem sa Ťa niečo opýtať?

BOH: Samozrejme…

JA: Sľúb mi, že sa nenahneváš…

BOH: Sľubujem…

JA: Prečo si dopustil dnes na mňa toľko zlých vecí…?

BOH: Čo tým myslíš?

JA: No, ráno som zaspal…

BOH: Áno…

JA: Trvalo večnosť, kým mi naskočilo auto…

BOH: Aha…

JA: K obedu som dostal sendvič, ktorý som si neobjednal – a musel som čakať!

BOH: A?

JA: Na ceste domov mi skapal mobil práve, keď mi ktosi zavolal…

BOH: Chápem

JA: A ako keby toho nebolo dosť, prídem domov, a chcem si dať nohy do môjho nového masážneho stroja a zrelaxovať, a on – chvíľočku pracoval a práve pred chvíľou prestal fungovať! Dnes nič nešlo správne!!! Prečo si to dopustil?!

BOH: Dovoľ mi to vysvetliť:

Anjel Smrti stál nadránom pri tvojej posteli a ja som poslal troch svojich anjelov bojovať s ním o tvoj život. Potrebujem ťa ešte niekoľko rokov pre mnoho dobra, ktoré sa chystám cez teba urobiť – ak mi to samozrejme dovolíš… No a nechal som ťa počas toho radšej spať, nech ťa to nedesí.

Tvojmu autu som nedovolil hneď ráno naštartovať. Počkal som chvíľu, čo sa ti podľa teba – chápem – zdalo večnosťou. Ak by si totiž naštartoval hneď a šiel po svojej ceste do práce ako každý deň, objavil by sa na tvojej ceste opitý vodič, ktorý by ťa nabral a dochrámal celé tvoje telo. Takto sa mu podarilo akurát trochu ďalej od toho miesta mierne zatočiť a nabúrať len do koša s odpadkami. Aj jeho som mimochodom ochránil pred smrťou, pri havárii s tebou by on zomrel. Takto iba zaplatil veľké peniaze za opravu auta a smetný kôš a rozhodol sa už nikdy nesadať za volant opitý.

A tá osoba, ktorá pripravovala na obed tvoj sendvič ako každý deň, bola dnes veľmi chorá a hoci o tom nevedela, rozniesla by túto chorobu na mnohých ľudí. Nechcel som, aby si dostal to, čo mala ona. Vedel som, že si nemôžeš dovoliť vymeškať v práci niekoľko týždňov liečením sa z choroby, ktorá by tentoraz zanechala na tebe trvalé následky. Dovolil som jej sa trošku nešikovne porezať, čím tvoj sendvič už nemohla odoslať, keďže bol dokrvavený. Jej kamarátka, ktorá jej prst preväzovala, si všimla maličký znak tejto choroby, lebo jej sestra ochorela na túto chorobu pred pár mesiacmi a ledva sa z nej dostala. Ona ju upozornila a priviedla k lekárovi. Neboj sa, je v poriadku. Aj ona sa zachránila.

No a tvoj telefón sa vybil preto, lebo človek, ktorý ti práve volal, chcel klamstvom hodiť na teba to, čo si neurobil a premyslel to tak, akoby ste sa o tom po telefóne akože rozprávali a tak by celá vina padla na teba a nijako by si sa z toho nemohol vytiahnuť. Okrem veľkej pokuty by si bol niekoľko rokov vo väzení, a tým by sa ti rozpadla rodina, vzťahy, všetko. Ani nechci vedieť, aké by to malo dôsledky. Ani som ti s ním nedovolil hovoriť, preto si krytý. On sa nakoniec do toho tak zamotá, že sám bude musieť niesť dôsledky svojich skutkov. No neboj sa, pokutou len vráti nakradnuté peniaze tam, kam patria a vo väzení zabezpečím, aby sa stretol s mojím kňazom, ktorého tam posielam každý týždeň už teraz, a ktorému sa podarí otvoriť jeho srdce, priznať si chyby a napraviť svoj život. Všetko je pripravené, neboj sa.

Ach, a ešte ten masážny stroj! Bol chybný a vyhodil by ti v ten večer elektriku v celom dome. V tom momente – pred pár minútami – šiel okolo tvoj dávny priateľ, ktorý ti pred rokmi veľmi ublížil a povedal si, že ak ťa nájde doma, konečne ťa príde poprosiť o odpustenie. Ak by bolo v tom momente všetko v dome zhasnuté kvôli tomu stroju, nenašiel by už druhý deň odvahu a vina toho, čo urobil, by ho priviedla k ešte väčším hlúpostiam a tak by som ho naveky stratil. Nemohol som to dopustiť, chápeš. Preto teraz, kým rozprávame, aj jemu ešte dodávam odvahu. Ale práve teraz vychádza z auta a o minútku bude klopať na tvoje dvere. Ako som ti aj ja odpustil tvoj dnešný hnev na mňa, pretože si to všetko nechápal, aj ty, prosím, odpusť tomuto svojmu priateľovi. Takisto vtedy urobil to zlé, čo sa ťa dotklo, lebo nechápal veľa vecí. Ja som mu to už pomaličky vysvetlil, teraz je na tebe už iba doložiť posledných pár slov odpustenia a dielo v jeho duši bude dokonané. Jeho vina ho už nestiahne k zlu a mne sa aj vďaka tebe podarí zachrániť jeho dušu pre večnosť. A o stroj sa neboj, tvoj dávny priateľ je šikovný opravár – on ti ho ešte dnes večer s radosťou opraví.

JA: Je mi to tak ľúto, Bože…

BOH: V poriadku, prijímam tvoju ľútosť, len sa, prosím, nauč viac dôverovať mojej láske k tebe… vo všetkom, čo sa ti stane – v naoko dobrých aj zlých chvíľach tvojho života! Ja som Pánom nad životom i smrťou, Ja som Boh – Láska, ktorá neustále miluje, lebo inak ako nekonečne milovať vás všetkých – moje milované deti – ani nechce, ani nemôže…

JA: Tak…. ja… budem Ti dôverovať!

BOH: A už zajtra, pozajtra, v každý deň svojho života nepochybuj, že Môj plán pre tvoj deň je VŽDY LEPŠÍ, než ten tvoj. Veď mi ver, že vidím všetko, viem všetko a nekonečne milujem teba a všetkých okolo. Nič lepšie naozaj nevymyslíš, synček.

JA: Verím, môj Milovaný… Nedovoľ mi už pochybovať. Chcem ti len povedať, že Ti, môj starostlivý Otec, ďakujem za všetko, čo si pre mňa dnes urobil… Napriek môjmu nepochopeniu a hnevu si sa nevzdával. Ďakujem…

BOH: Niet zač, dieťa moje. Bol to len ďalší deň, keď som bol tvojím nekonečne silným a nepremožiteľným Bohom a veľmi rád som sa o teba dnes postaral, veď si môj milovaný synček. Dôveruj mi – raz – keď už budeš najlepšie pripravený pre nebo – pre život so mnou v Nekonečnej Láske, blaženosti, pokoji a dobrodružstvách, ktoré mám pre teba pripravené, raz si ťa potom zoberiem ku sebe. Aj keď sa to niektorým tvojim blízkym bude zdať nespravodlivé a zlé z mojej strany, oni to raz pochopia, že to bolo to najlepšie, čo sa mohlo stať, pretože ak by si žil dlhšie, všetko by už šlo iba k horšiemu a ja by som naveky stratil tak krásneho syna ako ty v nekonečne trvácom prehlbujúcom sa nešťastí, zúfalstve a nenávisti. A to ja nechcem, nedovolím… Len mi dôveruj! Ak mi budeš dôverovať a veriť, budem môcť s tvojím životom urobiť veľa a budem môcť pre teba urobiť zázraky.

Ale už choď – akurát teraz k tebe ide tvoj dávny priateľ. To bude jeden z prvých zázrakov, ktoré cez teba urobím na svoju slávu a na tvoju a jeho spásu. Ak mi dôveruješ, budeš môcť so mnou spolupracovať na záchrane mnohých. Pamätaj, že tí, ktorí mnohých priviedli k spáse, budú žiariť naveky ako svetlá na nebeskej oblohe. A ja túžim po tejto tvojej kráse… Dovoľ mi to cez teba vykonať… 🙂