Slávenie Veľkej noci vo farnosti Martin – Sever a Vojenskej farnosti sv. Martina

Otcovia biskupi na zasadnutí KBS rozhodli, že verejné bohoslužby sa nebudú sláviť do odvolania. Preto aj slávenie Veľkej noci v našej farnosti bude bez účasti ľudu, a teda neverejné. Pozývame vás však, aby sme sa v daný čas navzájom zjednotili v modlitbe. Preto vždy, keď začneme sláviť, upozorníme vás na modlitbu zvonením zvonov.

Zelený štvrtok:

• kostol na súkromnú modlitbu otvorený 10.00 – 18.00
  • svätá omša na pamiatku Pánovej večere s obnovením kňazských sľubov o 18.00 (iba kňazi)
  • Eucharistické požehnanie farnosti po jej skončení

Veľký piatok:

• kostol  bude uzatvorený
  • slávenie utrpenia a smrti Pána o 15.00 (iba kňazi)
  • poklona sv. krížu: Nakoľko z hygienických dôvodov nie je možné uctiť si kríž v kostole, pozývame vás k jeho adorácii a ucteniu doma. Kto si takto uctí kríž na Veľký piatok, môže získať plnomocné odpustky.

Biela sobota:

• kostol na súkromnú modlitbu otvorený 10.00 – 18.00
  • Veľkonočná vigília Pánovho vzkriesenia o  19.30 (iba kňazi)
  • Eucharistické požehnanie farnosti po jej skončení